Autobraucēju ievērībai: joprojām palēnināta satiksme uz Rīgas apvedceļa; uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši jau astoņi luksoforu posmi

Arī šonedēļ uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) uz tilta pār Mazo Juglu turpināsies remontdarbi. Aicinām autovadītājus iespēju robežās izvēlēties citus braukšanas maršrutus. Satiksme ar luksoforiem vai satiksmes regulētājiem tiek organizēta pa vienu joslu un ir lēna, jo īpaši darbdienu rītos un vakaros.

Arī uz Rīgas apvedceļa A4 pārvada pār Daugavpils šoseju satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm.

Uz Daugavpils šosejas (A6) otrdien 21. jūlijā un trešdien 22. jūlijā būs slēgts autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) pieslēgums šosejai, satiksme būs novirzīta pa Jaunceltnes ielu Aizkrauklē.

Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa izbraukšana var prasīt pat stundu, jo trīs posmi ir regulēti ar luksoforiem un divi citi ar priekšrocības ceļa zīmēm, kā arī ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Līdz pat šīs nedēļas nogalei tur būs slēgta satiksme nobrauktuvē uz Saulkrastiem pa Rīgas ielu (V101) un iebraukšana Saulkrastos būs organizēta pa autoceļu Saulkrasti–Ragana (P6).

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk luksoforu posmu – astoņi ir uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), savukārt garākais remontdarbu posms ir no Ventspils Kuldīgas virzienā (P108) ar četriem luksoforu posmiem. Abu izbraukšanai var būt nepieciešama stunda.

Valsts autoceļu tīklā turpinās aktīva būvdarbu sezona. Jau vairāk nekā 70 autoceļu posmos un uz tiltiem tiek veikti remontdarbi. Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, kā arī ievērot visus ierobežojumus un luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā trīs luksoforu posmi un divi posmi ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Saulkrastu apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešama stunda.
 • Uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) uz tilta pār Mazo Juglu satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar luksoforiem vai satiksmes regulētājiem ar ātruma ierobežojumu 50 km/h. Satiksme ir apgrūtināta un var prasīt daudz laika ceļā, jo sevišķi darbdienu rītos un vakaros. Uz pārvada pār Daugavpils šoseju (A6) satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 50 km/h.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) starp Skrīveriem un Aizkraukli ir viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Otrdien 21. jūlijā un trešdien 22. jūlijā būs slēgts autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) pieslēgums, satiksmi novirzot pa Jaunceltnes ielu Aizkrauklē.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā. Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama vismaz pusstunda.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir vairāk nekā 20 km garš remontposms un četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada vismaz 50 minūtes.
 • Uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Siguldā līdz Jūdažiem viens luksoforu posms un 70, 50 un 30 km/h.
 • Uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam satiksmi trijos posmos regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Lazdonas līdz Mētrienai viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 km/h un pusstunda ceļā;
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) 15 km garā posmā no Aknīstes Subates virzienā viens luksofora posms un vienā posmā satiksmi organizē regulētāji. Ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Madona–Varakļāni (P84) posmā no Madonas līdz tiltam pār Kuju ir viens līdz divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Ceļš var prasīt līdz pusstundai.
 • Uz autoceļa Ķekava– Skaistkalne  Baldones novadā viens līdz divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no krustojuma ar autoceļu Jelgava–Dobele–Annenieki (P97) līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) astoņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h. Posms prasa stundu ceļā. Darbi uzsākti arī ceļa turpinājumā līdz Penkulei.
 • Uz autoceļa Talsi–Dundaga–Mazirbe (P125) no pagrieziena uz Valdemārpili (P126) līdz Cīruļiem ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.

Remontdarbi šajās dienās sākušies uz vairākiem reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) posmā no Ķeipenes Zaubes virzienā;
 • Uz autoceļa Iecava–Stelpe (P92) no Nīzeres līdz Stelpei;
 • Uz autoceļa Kandava–Saldus (P109) posmā no Kapukroga vējdzirnavām līdz Remtei;
 • Uz autoceļa Skrunda–Aizpute (P117) posmā no Kazdangas līdz Aizputei.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.