Autobraucēju ievērībai: iespējams slapjš sniegs, vakarā un naktīs uz ceļiem var veidoties apledojums

Šodien, 28. oktobra, vakarpusē un naktī Vidzemē un valsts austrumu reģionos iespējams slapjš sniegs. Sākot no otrdienas arī Rīgā un valsts centrālajos reģionos varētu būt nokrišņi slapja sniega veidā. Pastāvīga sniega sega vēl neveidosies.Nedēļas vidū gaisa temperatūra naktīs var sasniegt līdz -5 grādiem.

Aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem, ievērot atļauto ātrumu un distanci starp transporta līdzekļiem, jo uz ceļiem var veidoties apledojums.

Uz atsevišķiem autoceļiem joprojām norit darbi. Turpinās pakāpeniska satiksmes pārslēgšana uz abām brauktuvēm Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītes mezglam. Posmā no Vangažiem līdz Rīgai satiksmei joprojām atvērta tikai viena brauktuve ar divām joslām – katru savā virzienā.

Arī uz Jūrmalas šosejas (A10) turpinās būvdarbi. Satiksmei ir atvērta nobrauktuve virzienā no Babītes un Jūrmalas šoseju (A10). Aicinām autobraucējus remontdarbu zonās nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu un sekot līdzi ceļazīmēm.

Citi lielākie satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā patlaban ir šādi:

Vidzemē

  • Uz autoceļa Rīga–Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 50 km/h, posmu var šķērsot 20 minūtēs;
  • Autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Ikšķiles līdz Tīnūžiem divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojumi, ceļā jāpavada 20 minūtes;
  • Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, ceļā jāpavada 15 minūtes.

Zemgalē   

  • No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme vienā posmā tiek regulēta ar luksoforu, ir ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, remontposma izbraukšanai nepieciešama aptuveni pusstunda.

Kurzemē 

  • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām septiņi luksoforu posmi, ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, nepieciešama aptuveni pusotra stunda būvdarbu posma izbraukšanai;
  • Uz autoceļa Talsi–Upesgrīva (P127) posmā no Zvirgzdiem līdz Laidzei viens luksofora posms un ātruma ierobežojumi, posmu var izbraukt aptuveni 20 minūtēs.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa