Autobraucēju ievērībai: mainīgo laika apstākļu dēļ grants ceļi daudzviet grūti izbraucami

Mainīgo laika apstākļu dēļ grants autoceļi Vidzemē, Latgalē un Zemgalē, izņemot Dobeles apkārtni, ir vietām apledojuši un slideni.

Grants ceļi ziemā tiek uzturēti, kaisot piebraukta sniega kārtu, taču lietus un atkušņa laikā šāda uzturēšana ir maz efektīva, jo smilts tiek noskalota.

Tāpat atkušņa laikā grants ceļu segas virskārta atkūst un grants segas konstrukcija pārmitrinās un tajā var sākt strauji veidoties defekti, ceļi zaudē savu nestspēju. Kamēr grants ceļš nav apžuvis, bedrīšu un risu veidošanos nav iespējams uzreiz novērst, jo, uzbraucot ar smago tehniku un greiderējot pārmitrināto ceļu, situāciju var tikai pasliktināt un pilnīgi sabojāt ceļu. Grants segumu greiderē tikai tad, kad segums ir apžuvis.

VAS Latvijas Valsts ceļi informē, ka šorīt bieza migla apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem autoceļiem posmā no Rīgas līdz Lielvārdei. Uz reģionālajiem autoceļiem vietām apledojums apgrūtina braukšanu Balvu, Preiļu, Ogres un Madonas apkārtnē. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Sākot no 5:00 rītā ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 14 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā vietām smidzinās un saglabāsies migla.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Aicinām autobraucējus informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem, ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem jautājumiem VAS Latvijas Valsts ceļi pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.