Autobraucēju ievērībai: ceļu remontdarbi turpinās; naktīs gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles un ceļi no rītiem var apledot, bieza migla šorīt apgrūtina braukšanu Latgalē

Latgalē šorīt bieza migla apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti ir sekojošos ceļa posmos:

Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Izvaldas līdz Pāterniekiem;

Uz Rēzeknes šosejas (A12) posmā no Varakļāniem līdz Terehovai;

Uz  Grebņeva – Medumi šosejas (A13) posmā no Grebņevas līdz Rēzeknei un no Rēzeknes līdz     Rušenicai;

Uz Rēzeknes apvedceļa (A15) visa posma garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem biezās miglas dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Krāslavas, Ludzas un Rēzeknes apkārtnē.

Jaunākās sinoptiķu prognozes liecina, ka šonedēļ gaiss kļūs vēsāks un iespējama meteoroloģiskās ziemas iestāšanās, naktī gaisa temperatūras var noslīdēt zem nulles. Mainīgos apstākļos, autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti, bet ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji. Aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu! Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, jo uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, var veidoties atkala jeb tā saucamais melnais ledus.

Par braukšanas apgrūtinājumiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas infolīniju 80005555.

Lai arī autotransportam ar ziemas riepām obligāti ir jābūt aprīkotam no 1. decembra, tomēr ņemot vērā nākamās nedēļas meteoroloģisko prognozi, aicinām to veikt jau iespējami drīz.

Daudzviet valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbi un autovadītājiem ir jārēķinās arī ar satiksmes ierobežojumiem. Lielākā apjoma būvdarbi turpinās uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) Zemgalē, savukārt visvairāk būvdarbu posmu ir Latgales pusē.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem

  • Uz Rīgas apvedceļa A5 (Salaspils–Babīte) sašaurināta brauktuve pie ceļa pārvada pie Jaunmārupes un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Uz autoceļa Rīga–Jaunmārupe (P132) satiksme uz pārvada pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm.
  • Uz Daugavpils šosejas (A6) pie Pļaviņām starp abiem rotācijas apļiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, divi luksoforu posmi un ceļā var paiet 10 minūtes.
  • Uz galvenā autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir viens ar luksoforiem regulēts posms, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un nepilna pusstunda ceļā.
  • Uz galvenā autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) no Kārsavas Rēzeknes virzienā  ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – 20 minūtes ceļā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem

  • Lielākā apjoma būvdarbi turpinās uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96):

– posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) ir viens luksoforu posms un divos citos satiksmi regulē priekšrocības zīmes, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h;

– posmā no Auces līdz Grīvaišiem divos posmos satiksme organizēta ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu.

  • Uz autoceļa Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33) posmā no Ērgļiem līdz Nedža ezeram vienā posmā satiksmes regulētāji un ātruma ierobežojums 60 un 40 km/h, aptuveni pusstunda ceļā.
  • Uz autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no rotācijas apļa līdz Aiviekstei ir viens luksoforu posms un  ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h; jārēķinās ar 15 minūtēm ceļā.
  • Uz autoceļa Līvāni–Preiļi (P63) posmā no Līvāniem līdz Rožupei ieviests ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h, tādēļ ceļā jāpavada aptuveni pusstundu.
  • Uz autoceļa Daugavpils–Skrudaliena–Baltkrievijas robeža (Silene) (P68) posmā no Daugavpils apvedceļa (Tabore–Laucese) (P66) līdz Silenei ir viens luksoforu posms un nepilna pusstunda ceļā, bet tālāk līdz robežai ir vēl trīs luksoforu posmi, kas prasa 20 minūtes ceļā. Ātruma ierobežojums abos posmos 70 un 50 km/h.
  • Uz autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) abpus Biržiem ir četri pagaidu luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jārēķinās ar pusstundu ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.