Autobraucēju ievērībai: ceļu būvdarbi notiek 121 valsts ceļu posmā; jārēķinās ar ievērojamiem satiksmes ierobežojumiem uz daudziem galvenajiem un reģionālajiem ceļiem

Nedēļas nogalē, dodoties ārpus Rīgas un citām pilsētām, jārēķinās ar ceļu būvdarbiem, kas visā valstī notiek jau 121 ceļu posmā. Patlaban ir šīs ceļu būvdarbu sezonas aktīvākais posms, darbi notiek visā valsts teritorijā, tāpēc aicinām autobraucējus savlaicīgi plānot savus braucienus, paredzēt papildu laiku ceļā un ieskatīties ceļu remontdarbu kartē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājas lapā www.lvceli.lv, lai veiksmīgāk saplānotu maršrutus.

Piektdienas pēcpusdienā daudzi dosies ārpus Rīgas, tāpēc jārēķinās, ka Pierīgā satiksme var būt stipri palēnināta, īpaši Jūrmalas un Saulkrastu virzienā. Atgādinām, ka uz Tallinas šosejas (A1) turpinās remontdarbi Saulkrastu apvedceļa posmā un saglabājas ātruma ierobežojums 70 km/h. Dodoties uz pludmali, aicinām izmantot elektrovilcienus, kas ir pieejami gan Saulkrastu virzienā.

Uz autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir pieci luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Šī posma izbraukšana prasa stundu.

Būvdarbi turpinās arī uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no krustojuma ar Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte) līdz Ikšķilei. Darbu zonā noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h. Uz brauktuves Rīgas virzienā pārmaiņus slēgta viena no divām braukšanas joslām.

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk pagaidu luksoforu ir uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96). Tur kopumā ir astoņi pagaidu luksofori un, lai izbrauktu visus remontdarbus, jārēķinās ar stundu ceļā.  Savukārt četri luksoforu posmi ir uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) 20 kilometru garā posmā, sākot no Ventspils Kuldīgas virzienā, un tur ceļā paies nepilna stunda.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā trīs posmi ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jāņem vērā, ka apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešama vismaz pusstunda.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Ikšķiles līdz Rīgas apvedceļam A4 (Baltezers–Saulkalne) uz brauktuves Rīgas virzienā satiksmei pārmaiņus slēgta viena no joslām, ātruma ierobežojums 70 km/h.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) pie Pļaviņām posmā starp abiem rotācijas apļiem ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Trīs kilometru posms var prasīt 15 minūtes ceļā.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa Jelgavas virziena brauktuvi Jelgavas pa vienai joslai katrā virzienā.  Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remonta posma izbraukšanai nepieciešams vairāk par pusstundu.
 • Uz autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) pie Rēzeknes ir pieci luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama stunda.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils Kuldīgas virzienā ir vairāk nekā 20 km garš remonta posms un četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada nepilnu stundu.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) 12 km garā sākuma posmā Auces virzienā astoņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Posms prasa stundu ceļā.
 • Uz autoceļa Kocēni–Limbaži–Tūja (P11) posmā no pagrieziena uz Jelgavkrastiem līdz Tallinas šosejai (A1) viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) posmā no Vidzemes šosejas (A2) līdz Vārniņām trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)–Madona–Gulbene (P37) posmā no Aiviekstes līdz Bērzaunei viens posms ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – vairāk nekā pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Litene–Alūksne (P43) posmā no Jaunannas līdz Alūksnei viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Svente–Lietuvas robeža (Subate) posmā no Ilūkstes līdz Eglainei divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Vairāk nekā pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) no Aknīstes 15 km posmā Subates virzienā divi luksoforu posmi un vienā satiksme organizēta ar regulētājiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava–Staļģene–Code (P94) posmā no Emburgas līdz Ceļmalniekiem divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.

Satiksmes ierobežojumi sarīkojumu laikā

 • Svētdien 23. augustā pie Smiltenes autokrosa sacensību laikā no plkst. 8:00 līdz plkst. 18:00 būs slēgts autoceļa Smiltene–Mēri–Lobērģi (V244) posms no pilsētas līdz autokrosa trasei (0,00.-1,45. km). Satiksme tiks organizēta pa apbraucamo ceļu.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.