Autobraucēju ievērībai: būvdarbi turpinās 120 valsts ceļu posmos; uz Saulkrastu apvedceļa autotransports nedrīkst pārvietoties un apstāties uz nomales

Nedēļas nogalē, dodoties ārpus Rīgas un citām pilsētām, jārēķinās ar ceļu būvdarbiem, kas visā valstī notiek jau 120 ceļu posmos. Aicinām autobraucējus savlaicīgi plānot savus braucienus, paredzēt papildu laiku ceļā un ieskatīties ceļu remontdarbu kartē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv, lai veiksmīgāk saplānotu maršrutus.

Atgādinām, ka uz Saulkrastu apvedceļa ir mainīta satiksmes organizācija un ceļa nomales tur tagad ir nodalītas ar nepārtrauktu līniju, kas nozīmē, ka uz nomales nedrīkst apstāties un arī braukt pa to nav atļauts.

Uz reģionālajiem autoceļiem daudzviet notiek seguma atjaunošana ar virsmas apstrādes metodi. Šajos posmos ir būtiski nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. Pretējā gadījumā gaisā uzrautās sīkšķembas var trāpīt pretī braucoša auto stiklos. Šie remonta posmi nav gari – nedaudz pacietības un pēc nedēļas liekās pie seguma nepielipušās šķembas no ceļa virsmas tiek savāktas

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa remonta posmā saglabājas ātruma ierobežojums 70 km/h, ir viens luksoforu posms un ceļā var paiet pusstunda.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6):

– posmā no Salaspils līdz Ikšķilei noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h un pārmaiņus tiek slēgta viena no brauktuves divām joslām Rīgas virzienā;

– posmā pie Pļaviņām starp abiem rotācijas apļiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un trīs kilometru posms prasa 15 minūtes ceļā;

– posmā no Līvāniem līdz Stūrišķiem, ātruma ierobežojums 70 km/h.

 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme joprojām tiek organizēta pa Jelgavas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā, ātruma ierobežojums 70 km/h. Šajā ceļa būvdarbu posmā jāplāno papildu laiku, jo sevišķi darbdienu rītos un vakaros ceļā var paiet vairāk par pusstundu.
 • Uz galvenā autoceļa Jēkabpils–Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un 45 minūtes ceļā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Visvairāk būvdarbu tagad notiek uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96):

– posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) ir četri pagaidu luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h. Lai tos izbrauktu, ceļā jāpavada 45 minūtes;

– posmā no krustojuma ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) līdz Penkulei ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un 15 minūtes ceļā;

– posmā no Auces līdz Grīvaišiem iespējami divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu.

 • Savukārt uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108)20 kilometru garajā posmā, sākot no Ventspils Kuldīgas virzienā, ir pieci luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada stundu.
 • Uz autoceļa Limbaži–Aloja (P13) posmā no Baložiem līdz Alojai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 km/h un nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Valmiera–Smiltene (P18) posmā no Valmieras līdz Cempmuižai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 km/h un nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) no Vidzemes šosejas (A2) līdz Vārniņām ir trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no rotācijas apļa līdz Aiviekstei ir trīs luksoforu posmi un  ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 km/h. Ceļā var paiet pusstunda.
 • Uz autoceļa Litene–Alūksne (P43) posmā no Jaunannas līdz Alūksnei ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Svente–Lietuvas robeža (Subate) (P70) posmā no Ilūkstes līdz Eglainei ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava–Staļģene–Code (P94) posmā no Emburgas līdz Ceļmalniekiem ir divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Nepilna pusstunda ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

Satiksmes informācijas centrs

 

 

Satiksmes organizācijas pārvalde

 

Valsts akciju sabiedrība

“Latvijas Valsts ceļi”

 

 

 

Mob.+371-65071241

Tel.  +371-80005555

www.lvceli.lv

 

Torņa 7/9, Rīga

LV-1050