Atsākusies būvdarbu sezona uz valsts autoceļiem

Uz valsts autoceļiem ir sākusies aktīva būvdarbu sezona. Šogad tie notiks kopumā 91 valsts autoceļu (a/c) būvobjektā. Tiks atjaunoti un rekonstruēti vairāk nekā 1000 kilometri, tajā skaitā ap 300 km galveno, 400 km reģionālo un 300 km vietējo autoceļu. Par valsts budžeta līdzekļiem darbi tiks veikti 30 miljonu eiro apmērā, tos papildina iepriekšējā plānošanas perioda, 2007.-2013. gada, vēl nepabeigtie projekti 30 miljonu eiro apmērā ar ERAF līdzfinansējumu un 26 miljonu eiro apmērā ar Kohēzijas fonda līdzekļiem.

Šogad pabeigs vairākus pērn uzsāktos būvobjektus, tostarp arī a/c A7 Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) ceļa seguma atjaunošanu pie Iecavas un a/c A10 Rīga–Ventspils rekonstrukciju pie Talsiem, kur darbi ir atsākušies un ieviesti būtiski satiksmes ierobežojumi. Pabeigts tiks arī satiksmes drošības paaugstināšanas projekts Salaspilī uz a/c A6 Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Pāternieki).

Ir uzsākti jauni rekonstrukcijas darbi uz a/c A8 Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene), kur tiek veikta segas rekonstrukcija 11 km garumā Elejas virzienā aiz Jelgavas. Uz reģionālajiem ceļiem nozīmīgi satiksmes ierobežojumi ir ieviesti uz a/c P132 Rīga–Jaunmārupe, kur ceļa segas rekonstrukcija tiek veikta 6,5 km garumā un uz a/c P104 Tukums–Auce–Lietuvas robeža (Vītiņi) Auces novadā, kur ceļa rekonstrukcija tiek veikta 3 kilometru garā posmā.

Paralēli minētajiem būvdarbiem VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” intensīvi veic ikgadēju bojāto asfalta segumu sakārtošanu jeb tā saucamo bedrīšu remontu un citus ceļu sakārtošanas darbus pēc ziemas sezonas. Maigā ziema un agrais pavasaris ziemas sezonas ikdienas uzturēšanas darbos ir ļāvuši ietaupīt ap trim miljoniem latu, kas tiks izmantoti valsts vietējo autoceļu, galvenokārt ar grants segumu, sakārtošanai.

Aicinām autovadītājus ar izpratni izturēties pret ieviestajiem satiksmes ierobežojumiem, ievērot satiksmes organizācijas kārtību ceļu būvobjektos un īslaicīgajās ceļu remonta vietās, kā arī rēķināties ar iespējamo papildu braukšanas laiku!

Plašāka informācija par satiksmes ierobežojumiem valsts autoceļu tīklā mājas lapas sadaļā“Būvobjekti un satiksmes ierobežojumi”, twitter.com/LVceli un Facebook lapā, kā arī pa diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.