Aptauja: 93% iedzīvotāju uzskata, ka no visām Satiksmes ministrijas jomām prioritāte ir autoceļu uzturēšana un uzlabošana

Saskaņā ar socioloģisko pētījumu centra SKDS augustā veikto sabiedriskās domas aptauju, 93% iedzīvotāju uzskata, ka autoceļu uzturēšana un uzlabošana ir aktuālākā problēma un prioritāte no visām Satiksmes ministrijas pārziņā esošajām jomām. Tikai 1% iedzīvotāju uzskata, ka šī ir pilnīgi neaktuāla problēma, 3% uzskata, ka tā ir drīzāk neaktuāla, bet 4% iedzīvotāju bija grūti rast atbildi uz šo jautājumu.

“Aptaujas dati lieliski ilustrē to, ka autoceļu infrastruktūras sakārtošana valstī ir viena no aktuālākajām prioritātēm. Katrā reģionālajā vizītē jebkura amatpersona kā pirmo saņem jautājumu par ceļiem – kad tie tiks savesti kārtībā. Tāpēc es turpināšu pārliecināt kolēģus valdībā ieklausīties sabiedrības pieprasījumā – ceļu sakārtošanai ir jākļūst par prioritāti līdz ar valsts drošību, veselību un izglītību. Kā jau esmu teicis, bez sakārtoties ceļiem, neviena cita prioritāte nav īsti sasniedzama,” komentējot aptaujas datus uzsver satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Par otro Satiksmes ministrijas prioritāti iedzīvotāji uzskata kravu tranzīta attīstību, kā trešo – ostu attīstību, nākamās prioritātes secībā nosauktās jomas ir iekšzemes dzelzceļa pasažieru pārvadājumu uzlabošana, starppilsētu autobusu pārvadājumu problēmas un lidostas “Rīga” attīstība.

Pētījumu centrs SKDS veicis aptauju šā gada augustā visos Latvijas reģionos, tiešo interviju veidā.