Aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem, jo uz ceļiem gaidāms apledojums

Atbilstoši meteorologu prognozēm, pastāv liela varbūtība, ka šovakar, naktī un trešdienas rītā autoceļi apledos. Prognozes liecina, ka dienas laikā turpināsies nokrišņi lietus veidā, bet vakarā un naktī gandrīz visā valsts teritorijā gaidāms sniegs un slapjš sniegs. Gaisa temperatūra naktī nokritīsies līdz pat – 9 grādiem kas veicinās apledojuma veidošanos. Gaidāms, ka nokrišņi turpināsies arī trešdien.

Atgādinām, ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, uz ceļiem kas iet cauri mežiem un ūdenstilpņu tuvumā.

icinām autovadītājus būt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Par apledojumu, avārijas bedrēm un citiem apgrūtinājumiem valsts autoceļu tīklā lūdzam informēt VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555 vai mūsu Facebook un Twitter kontos.