Zemgalē un Latgalē atsākas būvdarbi uz reģionālajiem autoceļiem

Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma uz vairākiem reģionālajiem autoceļiem atsākušies remontdarbi. Salas novadā uz autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) posmā no Dolomīta līdz Biržiem (11,54.–17. km) šogad turpināsies pārbūves darbi.

Posmā ieviesti ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h. Satiksme tiek organizēta ar ceļazīmēm, vadstatņiem, kā arī posmā ir pieci luksoforu posmi, līdz ar to autovadītājiem jārēķinās ar aptuveni 40 papildu minūtēm ceļā.

Darbi paredz pilnu seguma un tiltu pār Suseju un Podvāzi pārbūvi, kā arī tiks atjaunota sabiedriskā transporta pieturvieta un veikti citi darbi. Tos par 6,5 milj. eiro veic SIA Saldus ceļinieks. Darbus plānots pabeigt rudens sākumā.

Savukārt Latgales reģionā Gulbenes novadā atsāksies seguma atjaunošanas darbi uz autoceļa Rēzekne–Gulbene (P36) posmā no Bolu­pes līdz Gulbenei (65,48.– 86,69. km). Remontposmā ir ieviests ātruma ierobežojumi 50 km/h un 70 km/h. Satiksme organizēta ar ceļazīmēm, vadstatņiem un ir viens luksofora posms. Posma šķērošana var prasīt pat 40 minūtes.

Posmā plānota karstā asfalta izlīdzinošās kārtas būvniecība, virsmas apstrāde, nomaļu uzpildīšana, kā arī ceļa horizontālo apzīmējumu uzklāšana. Pabeigt darbus plānots jūnija vidū. Būvdarbu izpildītājs SIA 8 CBR un līgumcena – 2 281 586 eiro.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa