Vidzemes un Daugavpils šoseju posmos sāk atjaunot segumu

Šonedēļ sāk atjaunot segumu Vidzemes šosejas (A2) posmā no krustojuma ar reģionālo autoceļu Smiltene-Gulbene (P27) līdz pagriezienam uz Palsmani pirms Grundzāles (126,59.-142,7. km). Būvdarbu ietvaros tur veiks iesēdumu remontu, izbūvēs asfaltbetona izlīdzinošo un dilumkārtu, iztīrīs un pārbūvēs caurtekas, uzstādīs drošības barjeras, uzklās horizontālo marķējumu, ierīkos ribjoslas un uzstādīs signālstabiņus, kā arī atjaunos autobusa pieturvietas. 

Būvdarbu laikā satiksmes ātrums objektā tiks ierobežots līdz 30, 50 un 70 km/h un divos posmos satiksme tiks regulēta ar luksoforiem. Posma šķērsošanai papildus var būt nepieciešamas 15 minūtes.

Darbus plānots pabeigt līdz septembrim, tos veic SIA 8 CBR par līgumcenu 3,08 milj. EUR (ar PVN), finansējums nāk no papildu piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Šonedēļ uzsāk atjaunot segumu arī  divos Daugavpils šosejas (A6) posmos no Rīteriem līdz Stukmaņiem (107,83.-116,39. km) un no Jēkabpils līdz Krustpils novada robežai (149,55.-165,59. km). Šajos posmos veiks asfalta izlīdzinošo frēzēšanu, labos ceļa profilu, atjaunos autobusu pieturvietas, tīrīs un izbūvēs caurtekas, uzstādīs drošības barjeras, ierīkos ribjoslas un uzklās horizontālo marķējumu.

Būvdarbu laikā satiksmes ātrums tiks ierobežots līdz 50 un 70 km/h, kā arī pēc nepieciešamības satiksmi regulēs ar luksoforiem vai to darīs satiksmes regulētāji. Autovadītājiem būs jārēķinās ar papildu laiku būvdarbu posmu šķērsošanai.

Darbus plānots pabeigt līdz oktobrim,  tos veic SIA Binders par līgumcenu 3,25 milj. EUR (ar PVN), finansējums nāk no papildu piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.