Vidzemē applūduši un slēgi divi autoceļu posmi, šķīdoņa dēļ ierobežojumi 751 grants ceļu posmā

Vidzemē applūdis un satiksmei slēgts autoceļa Ērgļi-Drabeši (P31) posms pie Gaviešiem (23. km) un vietējā autoceļa Nītaure–Ģikši (V316) posms pie Ķauķiem (6,4. km).

Autoceļa P31 slēgto posmu var apbraukt pa autoceļiem Garkalne–Alauksts (P3), Vecpiebalga–Skujene (V307) un Katrīna–Leimaņi–Kaive–Aprāni (V309).

Savukārt autoceļa V316 slēgto posmu var apbraukt pa reģionālajiem autoceļiem Garkalne–Alauksts (P3) un Ērgļi–Drabeši (P31).

Turpinoties atkusnim, pavasara šķīdoņa dēļ autotransporta masas ierobežojumi patlaban ir ieviesti jau 751 valsts autoceļu posmā ar grants segumu. Visvairāk posmu ar ierobežojumu saglabājas Cēsu apkārtnē, kur transporta masas ierobežojumi noteikti 109 ceļu posmos. Savukārt pēdējā diennaktī ierobežojumu apjoms visstraujāk audzis Ludzas, Madonas un Smiltenes apkārtnē, kur jauni ierobežojumi ieviesti attiecīgi 32, 29 un 23 posmos.

Ierobežojumus nosaka, izvērtējot katra ceļa faktisko stāvokli un tā nestspēju, tāpēc posmu skaits, kur tie ir aktuāli, var mainīties katru dienu.

Karte ar posmiem, kur noteikti ierobežojumi, atrodama šeit.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Par applūdušiem ceļu posmiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook