Valmieras šosejas sākumposmā atjaunos segumu un sakops 425 kokus

Valmieras šosejas (A3) sākumposmā no tilta pār Gauju līdz Braslai (1,6.–26,89. km) sāk atjaunot asfaltbetona segumu. Būvdarbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim.  

25 km garajā posmā satiksmi organizē ar ceļazīmēm un vadstatņiem, maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums 70 km/h, darbu vietā – 50 km/h. No ceturtdienas, 6. jūlija, uzsāks asfaltbetona frēzēšana un tiks ieviests viens pagaidu luksofors. Patlaban posma izbraukšanai jāplāno 40 minūtes, bet, pieaugot darbu un ierobežojumu apjomam, autovadītājiem būs jārēķinās ar ilgāku laiku, lai šķērsotu būvdarbu posmu.

Būvdarbu ietvaros veiks asfaltbetona seguma izlīdzinošo frēzēšanu un ieklās jaunu asfaltbetona dilumkārtu. Ārpus apdzīvotām vietām uz ceļa ass ierīkos akustisko ribjoslu, tāpat veiks nepieciešamos remontdarbus posmā esošajām caurtekām, dzīvnieku tunelim un tiltam pār Braslu. Ceļa sega šajā posmā tika pārbūvēta 2013. gadā.

Būvdarbu ietvaros arī sakops 425 kokus, veidojot vainagu un izzāģējot sausos zarus. Tāpat tiks nozāģēti 60 satiksmei bīstami koki, kas aug ceļa nodalījuma joslā. Koku ciršanai ir saņemta Siguldas novada pašvaldības atļauja. Cērtamo koku sarakstā iekļauti tādi koki, kas apdraud satiksmes dalībnieku drošību, jo atrodas tuvu brauktuves malai, ir sasvērušies uz ceļa pusi, daļēji nokaltuši, ar bojātu stumbru, aizlūzušiem vai lūzušiem zariem, dobumiem utt.

Lai ceļu remontdarbu ietvaros varētu cirst kokus gar ceļu, VSIA Latvijas Valsts ceļi ir jāsaņem atļauja no pašvaldības, kuras administratīvajā teritorijā atrodas ceļš. To nosaka MK noteikumi Nr. 309 Par koku ciršanu ārpus meža. Par papildu speciālistu, piemēram, Dabas aizsardzības pārvaldes vai arboristu piesaisti, kā arī publiskās apspiešanas rīkošanu lemj pašvaldība. Tā izvērtē visu pušu sniegtos argumentus un attiecīgi vai nu saskaņo vai nesaskaņo koku ciršanu.

Būvdarbus veic SIA Vianova par līgumcenu 3 566 194,27 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina AS Ceļuprojekts.