Uz Tallinas šosejas posmā no Baltezera līdz Pulksteņezeram atsākas satiksmes drošības uzlabošanas darbi

Tallinas šosejas (A1) posmā no divlīmeņu krustojuma ar Vidzemes šoseju (A2) līdz stāvlaukumam pie Pulksteņezera aiz Gaujas tilta (0,00.–13,85. km) šonedēļ atsākas ceļa būvdarbi, kuru rezultātā posmā tiks mainīta satiksmes organizācija un uzlabota ceļu satiksmes drošība.

Būvdarbu zonās ieviests ātruma ierobežojums 70 km/h un paredzamais šķērsošanas laiks ir aptuveni 20 minūtes.

Atgādinām, ka satiksmes organizācijas izmaiņas notiks līdz ar jauna ceļa marķējuma ieklāšanu un aprīkojuma uzstādīšanu. Šādas izmaiņas ir labākais risinājums satiksmes drošības uzlabošanai nepietiekama finansējuma apstākļos. Jāņem vērā, ka izmaiņas nepalielinās šī posma caurlaides spēju, toties samazinās frontālu sadursmju iespējas, kā arī uzlabos gājēju drošību Baltezerā.

Darbus veic CBF SIA Binders par kopējo līguma summu 699 111,10 eiro (ar PVN). Darbus plānots pabeigt vasaras vidū.

Pagājušā gada rudenī VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) iepazīstināja sabiedrību un Ādažu un Carnikavas pašvaldību vadību ar plānotajiem satiksmes drošības uzlabojumiem Tallinas šosejas Baltezera–Ādažu posmā. Notika arī sanāksme un diskusija ar abām pašvaldībām, kuras laikā tika pārrunāti projekta risinājumi un ņemti vērā pašvaldību ierosinājumi, mainot atsevišķas projekta daļas.

Projekta izmaiņas paredz, ka Baltezera zonā ribjoslas netiks ierīkotas, lai nepalielinātu trokšņa līmeni autoceļam tuvējiem iedzīvotājiem. To vietā tiks ierīkoti norobežojošie stabiņi. Akceptēta arī iespēja ar satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu palīdzību transporta plūsmu no Carnikavas Rīgas virzienā organizēt ar pievedceļa Gaujas tiltam (V45) pieslēgumu Tallinas šosejai (A1), savukārt transporta plūsmu no Carnikavas Ainažu virzienā – ar autoceļa Rīga (Jaunciems)–Carnikava–Ādaži (P1) pieslēgumu Tallinas šosejai. Tāpat, ņemot vērā to, ka pēc kreisā pagrieziena slēgšanas Muižas ielas pieslēgumā Tallinas šosejai Ādažos varētu ievērojami pieaugt satiksmes intensitāte Rīgas gatves posmā līdz Draudzības ielai, tika pieņemts lēmums izveidot kreiso iekļaušanās joslu uz Tallinas šosejas Rīgas virzienā.

Statistika liecina, ka šajā Tallinas šosejas posmā ar katru gadu pieaug ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits, un pērn tādu bija 42. Laikā no 2017. līdz 2019. gadam no pieciem tur bojā gājušajiem četri ir gājuši bojā frontālās sadursmēs. Melno punktu skaits šajā laikā ir dubultojies un periodā no 2017. līdz 2019.gadam tur ir izveidojušies seši melnie punkti.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa