Uz reģionālā autoceļa Sērene–Kalnieši būvdarbi trīs posmos; sāk atjaunot segumu no Grāvenderiem līdz Zalvei

Uz valsts reģionālā autoceļa Sērene–Kalnieši (P86) nu jau trīs posmos notiek ceļa būvdarbi.

Posmā no Sērenes līdz Zalvei atjauno segumu divos posmos 29 km kopgarumā, bet pie Daudzevas notiek ceļa pārvada pārbūve.

Patlaban seguma atjaunošanas posmā ir ieviests ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, bet pārvada būvdarbu zonā –  10 un 30 km/h, atkarībā no veicamajiem darbiem satiksmi regulēs ar ceļazīmēm vai ar luksoforu. Autovadītājiem būs jārēķinās ar papildu laiku būvdarbu posma šķērsošanai.

13,4 km garajā posmā no Grāvenderiem līdz Zalvei (15,20.–28,96. km) noteikts arī platuma ierobežojums 2,75 m. Būvdarbu ietvaros tur labos ceļa profilu un ieklās asfaltbetona dilumkārtu, kā arī atjaunos četras sabiedriskā transporta pieturvietu platformas.

Darbus plānots pabeigt oktobra beigās, tos veic SIA Saldus ceļinieks par līgumcenu 1 754 629 eiro (ar PVN), finansējums nāk no papildu piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Augusta sākumā būvdarbi uzsākti arī posmā no Sērenes līdz Grāvenderiem (0,00.–15,20. km). Būvdarbu ietvaros tur plānots veikt  esošā asfalta seguma frēzēšanu, ieklāt asfalta izlīdzinošo kārtu un dilumkārtu. Posmā pārbūvēs 14 pieturvietu platformas, kurās uzstādīs jaunus soliņus, bet vietās, kur tas ir nepieciešams, gar ceļu uzstādīs aizsargbarjeras.

Darbus plānots pabeigt šogad, tos veic SIA VIA par līgumcenu 2 175 086 eiro (ar PVN), ko finansē no budžetā papildu piešķirtajiem 55 miljonu eiro saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu.

Jau kopš pavasara autoceļa Sērene–Kalnieši 7,56. kilometrā pie Daudzevas notiek ceļa pārvada pārbūve, kuras ietvaros pārvadam izbūvēs jaunu dzelzsbetona laiduma plātni un hidroizolāciju, ieklās jaunu asfaltbetona segumu un pārvada pieejās nomainīs drošības barjeras.

Būvdarbus veic SIA LL KU Viadukts. Darbu līgumcena ir 628 166 eiro (ar PVN), un tie tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem. Pārvada pārbūvi plānots pabeigt līdz šā gada būvdarbu sezonas beigām.