Uz laiku slēdz autoceļa Stende–Lauciene–Mērsrags posmu pie pagrieziena uz Garleni

Šodien, 19. septembrī, satiksmei slēgts valsts vietējā autoceļa Stende–Lauciene–Mērsrags (V1401) posms pie pagrieziena uz Garleni (21,25.– 21,30. km) Apbraukšana organizēta pa blakus esošajiem autoceļiem Vēži–Garlene (V1415), Talsi–Šķēde–Okte (V1407), Sārcene–Lauciene–Sabiles stacija (V1397) (skat. shēmu).

Ceļš slēgts, jo bojātas caurtekas dēļ ceļa vidū ir izveidojies ceļa uzbēruma izskalojums.

Uz autoceļa Stende–Lauciene–Mērsrags posmā no Druķiem līdz krustojumam ar Grīvas ceļu (18,1.–30,7. km) tiek veikti seguma atjaunošanas darbi, kuru ietvaros bija paredzēts minēto caurteku iztīrīt, taču caurtekas bojājumi izrādījušies lielāki, kas arī izveidojis izskalojumu. Tuvākajā laikā tiks veikta caurtekas nomaiņa.

Kopš būvdarbu sākuma šā gada jūlijā 12 kilometru garumā jau ir veikta karstā asfalta profila labošana, tīrīti grāvji un caurtekas, uzpildītas ceļa nomales un veikta profilēšana vidēji 1,5m platumā. Teritorija ir attīrīta no krūmiem, atvasēm un kokiem ir izzāģēti sausie un liekie zari. Izbūvētas autobusa pasažieru platformas.

2024. gadā pabeigs dubultās virsmas apstrādi. Pasažieru autobusu platformām uzstādīs jaunas atkritumu urnas un soliņus.

Darbus veic SIA VIA un VAS Latvijas autoceļu uzturētājs par līgumsummu 1 371 344,51 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA ACM Projekts. Darbus plānots pabeigt 2024. gadā vasarā.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa