Uz Daugavpils šosejas pie Kokneses atjauno tiltu pār Pērsi; līdz oktobra vidum jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Uz Daugavpils šosejas (A6) pie Kokneses (98,10. km) sāk atjaunot tilt pār Pērsi. Būvdarbu laikā satiksmei uz tilta periodiski tiks slēgta viena braukšanas josla, atkarībā no veicamajiem darbiem satiksmi organizēs ar ceļazīmēm, luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību. Ātruma ierobežojums darbu vietā 50 km/h.

Būvdarbi notiek vienlaikus ar AS Latvenergo īstenotajiem Pļaviņu HES remontdarbiem, kuru laikā no 14. jūlija līdz augusta beigām tiek pazemināts ūdens līmenis Pļaviņu HES ūdenskrātuvē. Tas dod iespēju nodrošināt nepieciešamos apstākļus tilta balstu zemūdens daļu atjaunošanas laikā.

Tilts pār Pērsi uzbūvēts un nodots ekspluatācijā 1964. gadā, tā brauktuves un konstrukciju pārbūvēja 1998. un 2015./2016. gadā.

Būvdarbu laikā remontēs tilta nogāžu nostiprinājumus, atjaunos un apbetonēs tilta upes balstus. Nogāzēs tilta galos izbūvēs jaunas kāpnes un teknes un noslēgumā sakārtos un apzaļumos būvdarbu skarto teritoriju.

Būvdarbus veic SIA ACBR par līgumcena 269 902,82 eiro (ar PVN). Projekta autors ir SIA Projekts 3, būvuzraudzību veic SIA Teede insenerid. Darbi tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem, tos plānots pabeigt šoruden.