Pārbūvēts Vidzemes šosejas posms no Sēnītes līdz Siguldai

Pabeigti būvdarbi uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Sēnītes līdz Siguldai (39,44.–46,30. km), satiksme ir atjaunota pilnībā bez ierobežojumiem.

Ceļa kreisās puses brauktuvē pārbūvēta ceļa segas konstrukcija, vietām pārbūvējot visas ceļa konstruktīvās kārtās vai atsevišķos posmos izbūvējot reciklēto kārtu. Visā posmā ieklāts  asfaltbetona segumu trijās kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu.

Pārbūvētas arī Inčupītes un Egļupes caurtekas, kā arī otra gājēju tuneļa daļu Gaujas ciematā (42,77. km), kas ir zem kreisās brauktuves. Posms aprīkots ar jauniem satiksmes organizācijas līdzekļiem un ir ieklāts arī horizontālais marķējums.

Pirms pārbūves ceļa segums šajā posmā bija stipri nolietojies, jo, izņemot dažus uzlabojumus, Vidzemes šosejai no Sēnītes līdz Siguldai atjaunošanas darbi nebija veikti kopš ceļa uzbūvēšanas 1980. gados.

Būvdarbus veica SIA Binders par līgumcenu 12 360 587 eiro (ar PVN), no tiem 10 506 498,95 eiro ir ES Kohēzijas fonda finansējums. Projekta autors ir SIA Ceļuprojekts, būvuzraudzību veica SIA Firma L4.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs