Mitros laikapstākļos pasliktinās braukšanas apstākļi uz grants autoceļiem 

Rudenīgos laikapstākļos, kad bieži līst vai snieg slapjš sniegs, autoceļi ar sliktā stāvoklī esošu grants segumu pārmitrinās, zaudē nestspēju un satiksmes ietekmē tajos intensīvāk veidojas bedres un tie kļūst grūti izbraucami. Lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana nav efektīva un bedres veidojas atkārtoti.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu. Valsts autoceļu uzturētājs VAS Latvijas autoceļu uzturētājs seko laika prognozēm un ceļu stāvoklim un plāno darbu izpildi tiklīdz ceļi būs pietiekami apžuvuši.

Kopumā VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) pārziņā puse jeb 10 262 km autoceļu ir ar grants segumu, lielākoties tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. No vairāk nekā puse jeb 53% klasificējami kā sliktā stāvoklī esoši un tiem ir nepieciešama segas pārbūve.

Pēdējos 25 gadus valsts autoceļiem pieejamais finansējums nav bijis pietiekams, tāpēc būvdarbi tiek veikti prioritārā secībā. LVC speciālisti katru gadu izstrādā autoceļu pārbūves un atjaunošanas vidēja termiņa trīs gadu programmas, kas katru gadu tiek pārskatītas un koriģētas atbilstoši faktiskajai situācijai un pieejamajam finansējumam.

Par prioritārajiem valsts vietējo autoceļu posmiem, kas iekļauti Vietējās sasniedzamības uzlabošanas valsts autoceļu būvniecības stratēģijas līdz 2027. gadam, var uzzināt ŠEIT

Vairāk informācijas par būvdarbu plānošanu valsts autoceļu tīklā ŠEIT

Par nestspēju zaudējušiem ceļu posmiem, bedrēm, lūzušiem kokiem un citiem satiksmes drošību ietekmējošiem apstākļiem aicinām informēt, zvanot uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa