Kurzemē grants ceļi sāk atgūt nestspēju; martā nogreiderēti vairāk nekā 6600 km valsts grants ceļu 

Pateicoties sausajam laikam, Kurzemē valsts ceļi ar grants segumu sāk apžūt un atgūt nestpēju, samazinās šķīdoņa skarto posmu skaits. Pirms nedēļas Kurzemē bija 151 šķīdoņa posms, bet šodien to skaits samazinājies līdz 126. Arī citos valsts reģionos grants seguma ceļi vietām sāk atgūt nestspēju, tomēr tas nenotiek ātri. 

Uzturēšanas darbus uz grants ceļiem var veikt tikai tad, kad tie ir atguvuši nestspēju. Pateicoties sausam laikam, no 6. līdz 13. martam ir nogreiderēti 1787 km valsts ceļu ar grants segumu, līdz ar to kopš 1. martā nogreiderēti jau 6677 km valsts ceļu ar grants segumu. 

Dēļ tā, ka naktīs gaisa temperatūra vēl joprojām pazeminās zem nulles, autoceļi ar grants segumu atkūst lēni, īpaši ēnainos posmos meža apvidū. Atkūstot ceļi pārmitrinās, bet greiderēšanu var veikt, tikai kad konkrētais ceļa posms ir apžuvis, pretējā gadījumā nestspēju zaudējušais ceļš tiks vēl vairāk bojāts. LVC speciālisti visā valsts teritorijā seko līdzi ceļu stāvoklim un, tiklīdz to nestspēja atjaunojas, tiek veikti uzturēšanas darbi.

No 6. līdz 13.martam  visvairāk nogreiderēts Gulbenes un Madonas  apkārtnē –285 km, Alūksnes un Smiltenes – 255 km, Cēsu – 176 km, Bauskas – 139 km, Dobeles un Tukuma – 132 km, Balvu un Ludzas – 131 km, Kuldīgas un Saldus – 122 km, Preiļu un Dagdas – 113 km, Rēzeknes – 102 km, Talsu un Ventspils – 97, Rīgas – 53 km, Aizkraukles – 43 km, Jēkabpils – 38 km, Jelgavas – 34 km, Ogres – 29 km, Valmieras – 21 km, Limbažu – 13 km, Daugavpils – 4 km. Valsts ceļu tīkla uzturēšanas teritoriju karte pieejama ŠEIT

Atkusnī uz ceļiem nonāk liels daudzums ūdens un uz grants autoceļiem iestājas šķīdonis, jo pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai neatgriezeniski nesabojātu nestspēju zaudējušos autoceļus, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Nedēļas laikā posmu skaits ar masas ierobežojumiem ir samazinājies par 84. Patlaban vismazāk to ir Rīgas reģionā  – 87 un Kurzemē – 126 posmi, Zemgalē ierobežojumi noteikti 177 posmos, Vidzemē 207,  Latgalē – 246. Kopumā masas ierobežojumi saglabājas 843 posmos. Karte ar nestspēju zaudējušajiem posmiem ŠEIT

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Vairāk informācijas par šķīdoni uz grants ceļiem ŠEIT .

Ja kāds ceļa posms ir zaudējis nestspēju, aicinām par to informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC), zvanot uz diennakts informatīvo tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa