Karstā laikā uz veca asfalta seguma var veidoties izsvīdumi

Šodien un rīt Latvijā meteorologi prognozē gaisa temperatūras paaugstināšanos, vietām tā pat var pārsniegt 30⁰ C. Šādā gaisa temperatūrā uzkarst arī autoceļu asfalta segums un posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, ar vecu asfaltbetona segumu, kā arī bedru labojumu vietās var veidoties izsvīdumi.

Izsvīdumu vietas var būt slidenas, tāpēc ceļu uzturētāji tās kaisa ar smilti, lai šo slīdamību mazinātu. Īpaša uzmanība ceļa stāvoklim un izsvīdumiem ir jāpievērš motobraucējiem, kuriem var traucēt arī smilts, ar kuru tiek kaisītas izsvīdumu vietas.

Aicinām satiksmes dalībniekus informēt par šādām vietām, zvanot uz VSIA  Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555, lai ceļu uzturētāji varētu operatīvi veikt svīduma vietu apstrādi.

Autoceļa asfalta segumam uzkarstot līdz temperatūrai, kas pārsniedz  50⁰ C, seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust. Lai uzlabotu seguma saķeri ar auto riepām un satiksmes drošību, svīduma vietas nepieciešams vienmērīgi nokaisīt ar smilti vai sīkām šķembām.

Lielākā izsvīdumu varbūtība ir uz tiem ceļiem, kuri ir sliktā tehniskajā stāvoklī un kur bedres ir labotas ar bitumena emulsiju un sīkšķembām, un ir daudz ielāpu vietu.

Ceļa segumu svīšana ir atkarīga arī no satiksmes intensitātes – jo intensitāte augstāka, jo vairāk bitumena emulsijas tiek izspiests uz seguma virsmas un lielāka iespēja, ka parādīsies svīdumu vietas.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs