Jāvērtē nepieciešamība nodrošināt plašāku ceļu lietotāju apziņošanu ekstremālu braukšanas apstākļu gadījumā

Ņemot vērā 17. janvāra pieredzi, kad stiprā vēja un snigšanas laikā lielā valsts ceļu tīkla daļā bija izveidojušies ekstremāli braukšanas apstākļi, iespējams, būtu jāvērtē nepieciešamība pēc plašākas ceļu lietotāju apziņošanas, tai skaitā ar telefonu īsziņu palīdzību. Šis jautājums būtu skatāms valsts civilās aizsardzības plāna ietvaros.

Vienlaikus jānorāda, ka tādi ekstremāli braukšanas apstākļi, kādi tika pieredzēti pirmdien, Latvijā bija pirmo reizi vairāku pēdējo desmitgažu laikā. To apliecina ceļu uzturēšanas speciālisti. Ceļi apledoja ļoti strauji, turklāt tas nebija viens vai daži posmi, bet gan visi valsts galvenie ceļi apmēram 100 kilometru rādiusā ap Rīgu un Kurzemē. Šajā laikā bija iestājušies ārkārtas laika apstākļi, kad ceļu uzturētāji arī nevarēja nodrošināt ceļu uzturēšanu atbilstoši Ministru kabineta prasībām.

VSIA Latvijas Valsts ceļi nodrošina diennakts dispečeru dienesta darbu, kas apkopo informāciju no ceļu uzturētājiem, meteorologiem, kā arī ceļu lietotājiem. Tieši ceļu lietotāji parasti ir tie, kas pirmie sastopas ar jebkuriem sarežģījumiem uz ceļiem, un viņu sniegtā informācija parasti ir visoperatīvākā. 17. janvārī, konstatējot, ka ir iestājušies īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi, par to tika informēta arī sabiedrība, izmantojot plašsaziņas līdzekļus un sociālos tīklus.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.