Alūksnes novada Bejas ciemā ceļa seguma atjaunošanas būvdarbiem tehnoloģiskais pārtraukums

Alūksnes novadā valsts vietējo autoceļu Vētraine–Maliena–Kalncempji-Sprīvuļi (V396) (7,29.–8,06. km) un Mālupe–Beja–Karitāni (V399) (7,93–9,03. km) būvdarbu posmos, kas iet cauri Bejas ciemam, ir sācies tehnoloģiskais pārtraukums. Ātruma ierobežojums tur 50 km/h.

Abos posmos atjauno asfaltbetona segumu ar papildināto jeb ķīlēto virsmas apstrādi. Secīgi tiek ieklāta vienas saistvielas kārta  un divas  sīkšķembu  kārtas, kur otrajā  kārtā sīkšķembu izmērs  ir mazāks. Virsmas apstrāde tiks veikta 2024. gadā buvdarbu sezonā, kad būs piemēroti laikapstākļi šīs metodes pielietošanai. Tad tiks ieklāts arī horizontālais apzīmējums.

Šogad abos remontposmos ir iztīrīti grāvji un caurtekas, izzāģēti krūmi, krūmi un koku nokaltušie, uzstādītas jaunas caurtekas un atjaunota esošā un demontētas vecās ceļazīmes. Veikta karstā asfalta profila labošana un  iesēdumu remonts.

Darbus veic PA VIA un LAU par līgumsummu 179 052,02 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina PA BPU&IngWay. Darbus plānots pabeigt 2024. gada pavasarī.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa