Nedēļas laikā nogreiderēti vairāk nekā 1100 km grants ceļu; Pierīgā, Zemgalē un Kurzemē ir beidzies šķīdoņa periods

No 28. marta līdz 4.aprīlim ir nogreiderēti 1128 km valsts ceļu ar grants segumu. Kopumā kopš 1.marta nogreiderēti vairāk nekā 16 tūkst. km valsts ceļu ar grants segumu. Šo darbu izmaksas ir 594,7 tūkst. eiro (ar PVN). Greiderēšanu var veikt tikai tad, kad grants ceļi ir atguvuši nestspēju, pretējā gadījumā nestspēju zaudējušais ceļš tiks vēl vairāk bojāts. 

No 28. marta līdz 4.aprīlim  Valmieras apkārtnē nogreiderēti 129 km valsts ceļu ar grants segumu, Jēkabpils – 110 km, Dobes un Tukuma – 102 km, Balvu un Ludzas – 91 km, Alūksnes un Smiltenes – 89 km, Cēsu – 88 km, Talsu un Ventspils – 68 km, Bauskas – 63 km, Aizkraukles – 57 km, Daugavpils – 54 km, Ogres  – 55 km, Gulbenes un Madonas – 52 km, Limbažu – 42 km, Jelgavas – 38 km, Kuldīgas un Saldus – 35 km, Preiļu un Dagdas 31 km, Rīgas – 25 km. Valsts ceļu tīkla uzturēšanas teritoriju karte pieejama ŠEIT. 

Pateicoties labvēlīgiem laikapstākļiem, Pierīgā, Zemgalē un Kurzemē uz grants ceļiem ir beidzies šķīdoņa periods. Patlaban transporta masas ierobežojumi šķīdoņa sakarā saglabājas Vidzemē 158 un Latgalē 94 valsts ceļu posmos ar grants segumu.

Atkusnī uz ceļiem nonāk liels daudzums ūdens un uz grants autoceļiem iestājas šķīdonis, jo pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai neatgriezeniski nesabojātu nestspēju zaudējušos autoceļus, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Karte ar posmiem kur ieviesti masas ierobežojumi ir ŠEIT. 

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus. Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. Vairāk informācijas par šķīdoni uz grants ceļiem ŠEIT .

Ja kāds ceļa posms ir zaudējis nestspēju, aicinām par to informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC), zvanot uz diennakts informatīvo tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa